ChKP FABLOK Chrzanów - strona nieoficjalna

O Klubie ChKP FABLOK Chrzanów

Historia Klubu:

Klub został założony w roku 1926.Od początku swojego istnienia był związany z Pierwsza Fabryką Lokomotyw w Chrzanowie. W roku 1925 został utworzony z inicjatywy Bronisława Kapeckiego Klub Cyklistów "Strzała". Był to pierwszy przejaw tworzenia się przy fabryce (powstałej w 1924 roku) zorganizowanego sportu. W latach poprzednich działały już co prawda w Chrzanowie TGS "Sokół" i ZKS "Makkabi" , lecz nie były w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich chętnych do uprawiania sportu.

Z inicjatywą stworzenia klubu wyszli pracownicy "Wydziału Montażowego" : Jerzy Bissen , Eustachy Boniecki i Jan Ruliński.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 26 września 1926 roku. Byli na nim obecni : Jerzy Bissen , Eustachy Boniecki , inż. Jan Dąbrowski , Stanisław Golecki , Jan Han , Szczepan Iwarek , Bronisław Kapecki , Adam Kempara , Stanisław Malewski , Kazimierz Lubasz , inż. Karol Kulczycki , Roman Marciński , inż. Roman Morawski - dyrektor fabryki , Eugeniusz Radoszewski , Janisław Ruliński , Guido Schafran , Herbert Schreyr , Emil Stach , Józef Stanik , Roman Stanko , Jan Stupka , inż. Marian Symonowicz , Franciszek Szwaracki , Henryk Ślubowski.

Na zebraniu ustalono nazwę klubu : Towarzystwo Sportowe "FABLOK" Chrzanów .

Statut Towarzystwa został zatwierdzony przez Starostwo w Chrzanowie w grudniu 1926 roku. Budowa stadionu trwała przez cały 1927 i część 1928 roku.

Fablok 3:1 ZagórzankaII
Ładowanie...